Skip to main content

Nově vznikající Dům Kána

Na začátku byla myšlenka, jak vytvořit vhodné místo, kde by rodiny mohly najít příjemné zázemí pro rozvoj rodinného a manželského života. Tato myšlenka už dnes má jasnější podobu.

Lokalita

Dům rodin Kána se nachází v Rajnochovicích, v nitru Hostýnsko-vsetínských vrchů, uprostřed malebné přírody vonící pryskyřicí, kde štěbetají ptáci a zurčí nedaleký potok Juhyně. Kdo svá mládežnická léta propojil s letními tábory či víkendovkami na táborovém středisku Archa, jistě nezabloudí, sejde jen o pár metrů níže a může na Káně prožít nová dobrodružství se svou rodinou.

Vše uzpůsobeno rodinám

Dům je koncipován primárně pro rodiny a uzavřené skupiny, tak aby veškeré zázemí a prostory potřebné k programu byly prakticky umístěné v jedné budově a účastníci měli své soukromí. Kapacita objektu je 42 lůžek. K dispozici bude celkem 14 pokojů se sociálním zařízením přímo na pokoji nebo společným pro dva pokoje.

Součástí domu bude i kaple

K osobní či společné modlitbě, ale i bohoslužbám bude součástí domu také  kaple se stálou přítomností eucharistického Krista ve svatostánku.

Stravování

V budově bude vlastní jídelna a místnost pro přípravu a výdej jídla. Stravování v budoucnu bude řešeno ve spolupráci s kuchyní na přilehlém Táborovém středisku Archa.

Aktuální stav domu

Takto objekt bývalé hájovny vypadá dnes, ale máme plán a chuť, jak toto krásné místo přizpůsobíme rodinám, které tu budou přijíždět.